کشف بیش از ۸ تن تریاک در هفته دوم شهریور

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ ناصر اصلانی با اشاره به کشف ۱۲ تن و ۸۱ کیلوگرم موادمخدر در هفته دوم شهریور ۹۸، اظهار کرد: بیشترین حجم مواد مکشوفه مربوط به تریاک به میزان هشت هزار و ۸۷۴ کیلوگرم است که ۷۴ درصد مجموع کشفیات را شامل می‌شود.

معاون مقابله با عرضه ستاد مبارزه با موادمخدر ادامه داد: همچنین از این میزان هزار و ۴۳۶ کیلوگرم حشیش، ۹۹ کیلوگرم شیشه، ۱۷۲ کیلوگرم هروئین، ۹ هزار و ۴۴۱ عدد قرص روان‌گردان، ۹ لیتر پیش‌ساز و هزار و ۵۰۰ کیلوگرم سایر مواد کشف شده است.

وی با بیان اینکه این میزان از کشفیات در ۸۷۶ فقره عملیات صورت گرفته، گفت: سرانه کشفیات مواد مخدر در این دوره ۱۴ کیلوگرم به ازای هر عملیات بوده است.

اصلانی تصریح کرد: در هفته اخیر مجموعاً ۶ هزار و ۷۹۵ متهم در ارتباط با جرایم موادمخدر و مخصوصاً در طرحهای جمع‌آوری و ساماندهی معتادان متجاهر در سطح کشور دستگیر شده‌اند که از این تعداد ۹۸ نفر به اتهام قاچاق موادمخدر و روانگردان، هزار و ۹۶۵ نفر خرده‌فروش و توزیع‌کننده مواد و سه هزار و ۹۱۹ نفر معتاد متجاهر بوده‌اند همچنین ۸۱۳ نفر نیز در سایر عملیات‌های مرتبط با موضوع مواد مخدر دستگیر شدند.

معاون مقابله با عرضه ستاد مبارزه با موادمخدر افزود: از ۹ هزار و ۴۴۱ عدد قرص روانگردان مکشوفه در این مقطع، بیشترین تعداد با چهار هزار و ۶۵۵ عدد مربوط به استان  فارس  و نشان‌دهنده ۴۹ درصد مجموع کشفیات قرصهای روانگردان است.

وی با بیان اینکه بالغ بر ۹۵ درصد کشفیات در این دوره زمانی مربوط به هفت استان کشور است،‌ خاطرنشان کرد: بیشترین حجم کشفیات با سه هزار و ۷۱۱ کیلوگرم مربوط به استان سیستان  و بلوچستان و معادل ۳۱ درصد کشفیات کشور است همچنین کرمان با دو هزار و ۴۹۱ کیلوگرم، فارس با هزار و ۶۰۵ کیلوگرم، هرمزگان با هزار و ۳۱۸ کیلوگرم، تهران با هزار و ۲۹۷ کیلوگرم، آذربایجان غربی با ۶۴۶ کیلوگرم و خراسان جنوبی با ۴۷۴ کیلوگرم به ترتیب در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

اصلانی ادامه داد: سهم کشفیات پنج استان اولویت‌دار در حوزه مقابله یعنی سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان، بوشهر و خراسان جنوبی از کشفیات کشور در هفته مذکور  ۶۷ درصد است.

به گفته معاون مقابله با عرضه ستاد مبارزه با موادمخدر، در مدت مذکور، ۱۴۶ دستگاه خودرو، ۲۳ دستگاه موتورسیکلت، ۱۷ قبضه سلاح و ۴۸ دستگاه موبایل نیز توقیف شده است.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *