وزیر بهداشت خبر داد: جدیدترین جزئیات از طرح پرونده الکترونیک سلامت

به گزارش خبرگزاری تسنیم از زرندیه، سعید نمکی دقایقی قبل در بدو ورود به شهرستان ساوه در جمع خبرنگاران با اشاره به برنامه‌های وزارت بهداشت در کشور اظهار داشت: یکی از برنامه‌های اصلی ما تکمیل زیرساخت‌های نظام سلامت، مراکز بهداشتی درمانی و طرح‌های نیمه تمام است که امیدواریم بتوانیم این موارد را اجرایی کنیم.

وی افزود: از دیگر اقدامات مجموعه وزارت بهداشت بحث طرح ملی کنترل فشار خون به عنوان بسیج ملی کنترل فشار خون را در دست اجرا داریم تا بتوانیم ۲۰ میلیون ایرانی جمعیت ۳۰ تا ۷۰ سال را تحت پوشش این طرح قرار دهیم و موارد جدید فشار خون را در این افراد که حتی بعضا از ان خبر ندارند مشخص کنیم.

نمکی عنوان کرد: یکی دیگر از طرح‌ها پرونده الکترونیک سلامت را به عنوان زیرساخت بسیار مهم نظام سلامت به سرانجام رساندیم که با حضور رئیس‌جمهور مرحله بعد که سیستم ارجاع و پزشک خانواده است، افتتاح می‌شود.

وزیر بهداشت ادامه داد: بحث مدارس بدون پوسیدگی در بحث بهداشت داریم تا در بحث دندان یک میلیون و ۲۰۰ هزار دانش آموزش ششم ابتدایی عاری از پوسیدگی را شاهد باشیم.

نمکی خاطرنشان کرد: حدود ۴۰۰ خانه بهداشت عشایری را برای عشایر کوچ‌رو را در دستور کار داریم که به زودی به نتیجه برسانیم.

وی بیان کرد: همچنین موضوع تامین داروهای اساسی را در دستور کار داریم که مردم در طول سال با کمبود دارو مواجه نباشند، درکنار این ماندگاری پزشک در نقاط محروم و کاهش پرداخت از جیب مردم در پرداخت‌های کمرشکن و حمایت از بیماران خاص را در دستور کار داریم.

وزیر بهداشت با اشاره به پروژه‌های نیمه تمام حوزه بهداشت کشور گفت: پروژه‌های نیمه تمامی که بالای ۸۵-۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند را در سال ۹۸ تکمیل کرده و پس از آن سایر پروژه ها را پیگیری می‌کنیم. درباره پروژه‌های جدید افتتاحی صورت نمی‌گیرد مگر آن‌که مصوب شده و بودجه آن نیز از قبل مشخص است.

انتهای پیام/ ز

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *