کمک ۱۳ میلیارد تومانی خیرین به بهزیستی برای امدادرسانی به سیل‌زدگان

فرهاد اقطار در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم با اشاره به آخرین میزان کمک‌های جمع آوری شده از سوی بهزیستی برای سیل زدگان استان‌های  خوزستان،لرستان، گلستان و ایلام اظهار کرد: از زمان اعلام آمادگی سازمان بهزیستی کشور برای کمک به سیلزدگان مبلغ ۱۳ میلیارد تومان جمع آوری شده است.

وی تصریح کرد: از رقم اشاره شده ۱۱ میلیارد تومان به صورت غیر نقد و ۲ میلیارد تومان نقد بوده که کمک‌های غیرنقدی در اختیار جامعه هدف بهزیستی در استان‌های اشاره شده قرار گرفته شده است.

اقطار با اشاره به اینکه بزودی فرایند بازسازی و ساخت خانه‌های مددجویان در استان‌های سیل زده آغاز خواهد شد، گفت: کارشناسان حوزه مسکن در حال برآورد آخرین خسارات هستند و پس از این فرایند ساخت مسکن برای این افراد آغاز خواهد شد.

رئیس دبیرخانه مشارکتهای مردمی سازمان بهزیستی کشور در ارتباط با کمک‌های غیر نقدی به مددجویان بهزیستی کشور گفت: در این بخش نیازمند به پوشینه، وسایل توانبخشی و بهداشتی و همچنین کولر و پنکه داریم که امیدواریم با حمایت خیرین بتوانیم بخشی از نیازها و مشکلات مددجویان را در مناطق سیل زده برطرف کنیم.

وی ادامه داد: هموطنان می‌توانند کمک‌های نقدی خود را از طریق شماره حساب ۹۰۱۹۰ بانک ملت و شماره‌گیری کد دستور #۵*۵*۷۴۱* و همچنین شماره کارت ۶۱۰۴۲۳۷۷۷۸۹۹۰۱۹۰ کمک‌های نقدی خود را ارسال کنند ضمن اینکه به ادارات بهزیستی در سطح استان و سایر شهرستان‌های مختلف آماده دریافت کمک‌های غیرنقدی برای هموطنان سیل زده را دارند.

اقطار تصریح کرد: طی هفته گذشته نیز محموله‌های شامل لوزام خانگی به مناطق سیل زده ارسال شد که این وسایل توسط مددکاران بهزیستی در اختیار مددجویان قرار گرفت.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *