آمادگی سازمان زیباسازی برای انتشار کتابها در حوزه سیما و منظر شهری

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، عصر امروز با حضور برزین ضرغامی مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران، احمد مسجدجامعی عضو شورای شهر تهران، و جمعی از اساتید و هنرمندان مراسم رونمایی از مجموعه کتابهای دانش‌نامه نهضت هنرهای مردمی ایران رونمایی شد. این در حالی است که این مجموعه کتابها به تازگی توسط سازمان زیباسازی شهر تهران منتشر شده است.

در این مراسم بهروز فتحی معاون برنامه‌ریزی و توسعه سازمان زیباسازی شهر تهران اظهار کرد: سال گذشته مجموعه کتابهای استاد هادی سیف پژوهشگر حوزه هنر در دستور کار سازمان زیباسازی قرار گرفت  و سازمان توانست تا پایان سال گذشته این مجموعه آثار را چاپ کند که البته در این فرآیند با مشکلاتی از جمله قیمت کاغذ روبرو بود.

وی تصریح کرد: مجموعه کتابهای اشاره شده ۴ جلدی شامل کتابهای «قلمکار نقاشی، نقاشی قالی، نقش‌آفرینی روی سنگ و نقاشی روی چوب» است که این کتابها تالیف هادی سیف پژوهشگر عرصه هنرهای مردمی است.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه سازمان زیباسازی شهر تهران با اشاره به سیاستهای این سازمان برای چاپ و نشر کتابهای تالیف شده در حوزه هنر خاطرنشان کرد: ۲۱ اسفندماه سال گذشته از تعدادی از کتابهای منتشر شده توسط این سازمان رونمایی شد که البته ۴ کتاب امروز نیز شامل آنها بود اما این ۴ کتاب مستنثی شدند و امروز رونمایی خواهند شد.

فتحی با اشاره به برنامة‌ریزی سازمان زیباسازی برای نشر کتابهای پژوهشی در حوزه هنر گفت: تلاش خواهیم کرد مجموعه کارهایی در این حوزه را با همکاری بخشهای مختلف به چاپ برسانیم ضمن اینکه برنامه‌هایی نیز در سالجاری در حوزه برنامه‌ریزی سازمان زیباسازی طراحی شده است.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر حدود ۶۰ عنوان کتاب در حوزه‌های مختلف از جمله سیما و منظر شهری به چاپ رسیده که این روند در سالجاری ادامه پیدا خواهد کرد.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه سازمان زیباسازی شهر تهران از آمادگی این سازمان برای انتشار کتابها در حوزه شهری خبر داد و گفت: تمهیداتی برای حمایت از ناشران در سالجاری پیش‌بینی شده است.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *