دانش‌آموزان مناطق سیل‌زده شنبه به مدرسه می‌روند

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، سید محمد بطحایی با اشاره به حادثه اخیر وقوع سیل در برخی استان‌ها اظهار کرد: با وجود شادمانی مردم از بارش نزولات آسمانی متاسفانه جاری شدن سیل موجب جان باختن و مصدومیت عده ای از هموطنانمان شد و من این مصیبت را به بازماندگان تسلیت می‌گویم.

وی افزود: در جریان سیل اخیر تعداد ۳۰۰ واحد آموزشی در برخی استانها از جمله مازندران، گلستان و لرستان دچار آسیب شدند لذا ما تمام توان و تلاش خود را برای رفع مشکلات نقاط آسیب دیده به کار گرفتیم و انشاالله روز شنبه ۱۷ فروردین ماه تمامی دانش آموزان می‌توانند در مدارس یا مکان‌های جایگزین حضور یابند و مشکلی در این زمینه وجود نخواهد داشت بنابراین کلاس‌های درس برای همه دانش‌آموزان مناطق سیل‌زده در اولین روز پس از تعطیلات نوروزی، دایر است.

وزیر آموزش و پرورش از اعزام هیئتی به استان گلستان خبرداد و تصریح کرد: در دو شهر گمیشان و آق قلا به علت آبگرفتگی مداوم تعداد ۲۸ واحد آموزشی استحکام و ایمنی لازمه را از دست داده‌اند و یکی دو مورد نیز تخریب داشتیم، خانواده‌ها هم مشکل رفت و آمد در این محله‌ها را دارند، لذا همکاران ما ماموریت دارند تا با ایجاد مراکز شبانه روزی موقت از وقفه تحصیلی دانش‌آموزان جلوگیری کنند.

وی ادامه داد: آموزش و پرورش برای رفع مشکلات در مناطق سیل زده از لحاظ فضا و نیروی انسانی  بی وقفه تلاش می‌کند تا در روند تحصیل دانش آموزان خللی ایجاد نشود.

مدارس شیراز مشکلی ندارند

بطحایی خاطرنشان کرد: در استان خوزستان نیز پیش بینی‌های لازم صورت گرفته تا در صورت بروز حادثه، موضوع مدیریت شود، در شیراز نیز مدرسه‌ای دچار مشکل شده بود که رفع شد.

وزیر آموزش و پرورش که در حاشیه بازدید از کانون اصلاح تربیت که عصر شنبه انجام شد، سخن می‌گفت، اظهار کرد: بهترین احسای که می‌شود در این بازدید داشت، احساس تلخ وشیرین است زیرا انسان با مشاهده نوجوانان در این مکان که در این سنین کم مرتکب اشتباهاتی شدند احساس ناراحتی می‌کند اما از این نظر که سازمان زندان‌ها با فراهم کردن امکانات، فضای مطلوب و بسیار خوب تربیتی ایجاد کرده تا نوجوانان دوران گذار خود را سپری کنند احساس خوبی را ایجاد کرده است.

وی ادامه داد: از سازمان زندان‌ها به واسطه برقراری چنین شرایط مطلوبی برای نوجوانان تشکر می‌کنم؛ مطمئنا افراد با خاطرات خوبی از کانون خارج می‌شوند و این برنامه‌ها تاثیر مثبتی در آینده زندگی آنها خواهد داشت. آموزش و پرورش نیز مساعدت‌ها و همکاری‌هایی را با این کانون داشته است اما این آمادگی هم وجود دارد تا در زمینه  نرم‌افزاری بیش از پیش با این مرکز تربیتی همکاری کند.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *