افزایش ۶۲ درصدی بودجه بهزیستی در سال آینده

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم ، انوشیروان محسنی بندپی در مراسم معارفه وحید قبادی دانا که عصر امروز با حضور محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، پیروز حناچی شهردار تهران و جمعی از مدیران و معاونین بهزیستی و همچنین نمایندگان مجلس شورای اسلامی و اعضای شورای شهر تهران برگزار شد، اظهار کرد: ابتدائاً یاد و خاطره مرحوم نوربخش مدیر سابق تامین اجتماعی  و تاج‌الدین معاون امور مجلس تامین اجتماعی را گرامی می‌داریم.

وی با اشاره به پوست‌اندازی وظایف سازمان بهزیستی کشور در سال‌های اخیر بیان کرد: ما در طی ۴ سال گذشته توانستیم با همکاری و هماهنگی دستگاه‌های مختلف از جمله قوه قضائیه ، نیروی انتظامی و… اقدامات موثری را انجام بدهیم.

رئیس سابق سازمان بهزیستی کشور ادامه داد: اگر همکاری قوه‌قضائیه نبود ما نمی‌توانستیم اقدامات موثری را در حوزه طرح الگوی درمانمدار، درمان و ثبت الکترونیک طلاق انجام دهیم. ضمن این که ما توانستیم با همکاری دولت و مجلس مستمری مددجویان تحت پوشش نهادهای حمایتی را در سال ۹۶ از ۵۳ هزار تومان یک نفره به ۱۴۳ هزار تومان افزایش دهیم.

استاندار تهران ادامه داد: در قانون برنامه ششم توسعه نیز به صورت شفاف و واضح تولیت سلامت اجتماعی به سازمان بهزیستی واگذار شده است،چرا که این سازمان تخصصی‌ترین سازمان به مسائل حوزه اجتماعی است و هم اکنون ۲۲ هزار نیروی آماده در این سازمان فعالیت دارند.

محسنی‌بندپی ادامه داد: هم اکنون ریل‌گذاری مناسبی برای ادامه فعالیت سازمان بهزیستی فراهم شده است و مسئولان جدید سازمان بهزیستی می‌توانند با استفاده از این فرصت و ظرفیت سازمان اقدامات جدیدی را انجام بدهند.

وی به قانون حمایت از افراد دارای معلولیت اشاره کرد و گفت: لایحه این قانون با همکاری مجلس، سازمان بهزیستی و NGO ها تایید و در نهایت به تصویب نمایندگان مجلس و شورای نگهبان رسید.

رئیس سابق سازمان بهزیستی کشور با تاکید بر این که ما در این مدت عنایت ویژه‌ای را به پرسنل سازمان بهزیستی داشتیم، افزود: بنده در سفرهای استانی قبل از دیدار استاندار و نماینده ولی‌فقیه به سراغ پرسنل بهزیستی آن استان می‌رفتم. ضمن این که در این جلسه جا دارد از همسرم در طی این مدت که با بنده همراه بودند قدردانی کنم.

استاندار تهران بیان کرد: جا دارد از علی ربیعی وزیرسابق تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز در این جلسه بابت اعتمادش به بنده قدردانی کنم. ضمن این که از تمامی عوامل سازمان که در این مدت با بنده همکاری کردند تشکر می‌کنم و اگر افتخاری در سال‌های اخیر در جشنواره شهید رجایی به وجود آمد به همت پرسنل بهزیستی بوده است.

محسنی‌بندپی بیان کرد: هم اکنون ۶۲ درصد از پرسنل بهزیستی زنان و ۴۲ درصد از مدیران بهزیستی را زنان تشکیل می‌دهند.

وی در ادامه با اشاره به این که در لایحه بودجه سال آینده، ۶۲ درصد بودجه سازمان بهزیستی افزایش یافته است، گفت: کار کردن در سازمان بهزیستی عشق می‌خواهد و بنده تلاش کردم در این مدت به وظایف خودم عمل کنم.

استاندار تهران در پایان گفت: بیش از ۹۲ درصد از تصدی‌های سازمان بهزیستی در این مدت واگذار شده است و ان‌شاءالله بنده در استانداری نیز که بیشترین آسیب‌های اجتماعی را در تهران دارد بتوانم از ظرفیت بهزیستی استفاده کنم.

انتهای پیام/

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *