حناچی: جای هنر در پایتخت خالی است

به گزارش خبرنگار اجتماعی  خبرگزاری تسنیم ، پیروز حناچی در آئین اختتامیه ششمین دوسالانه مجسمه‌های شهری تهران که عصر امروز با حضور احمد مسجد جامعی و محمد سالاری از اعضای شورای شهر تهران و برزین ضرغامی مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران در تالار ایران زمین (فرهنگسرای هنر) برگزار شد، اظهار کرد: فرا رسیدن میلاد مسیح و سال جدید را خدمت هموطنان مسیحی تبریک عرض می‌کنم و همچنین رحلت فقیه نواندیش حضرت آیت‌الله شاهرودی را تسلیت عرض می‌کنم.

وی تصریح کرد: سال‌هاست که کارهای هنرمندان عزیز را در گوشه گوشه شهرمان اعم از آثارهای تجسمی، معماری و تابلوهای زیبای نقاشی را در گالری‌ها در شهر تهران می‌بینیم و نقشی از این عزیزان همچنان باقی‌مانده است.

شهردار تهران ادامه داد: در آموزه‌های دینی ما نیز آمده است که خداوند زیباست و زیبایی را دوست دارد، پس هرچه زیباست جلوه‌ای از مظاهر الهی است.

حناچی تصریح کرد: ما باید به ترویج زیبایی در شهر بپردازیم و قدری حال خسته شهر را با دیدن زیبایی التیام ببخشیم.

وی بیان کرد: ما در شهری زندگی می‌کنیم که مردم از آلودگی و ترافیک رنج می‌برند و حتماً راهی برای حل این مشکلات وجود دارد، که در ادبیات ما گفته شده است، اما ما کمتر به آن رجوع می‌کنیم.

شهردار تهران ادامه داد: به اعتقاد بنده یکی از راه‌های باری حل مشکلات بالا بردن آستانه درخواست زیباشناسی مردم است و ما باید بتوانیم زیباشناسی مردم را در جامعه بالا ببریم.

حناچی خاطر نشان کرد: با هنر و رنگ و استفاده از اصول زیباشناسی شهر را متحول کنیم و هنر می‌تواند فضای شهر را تغییر دهد و این درحالی است که جای هنر در شهر ما خالی است.

وی گفت: ما مدیران شهری باید شهر را به هنرمندان بسپاریم و کسانی که این کار را در طول خدمت‌شان در مدیریت شهری انجام داده‌اند موفق بوده‌اند و از آنها به نیکی یاد می‌شود.

شهردار تهران افزود: ما باید بتوانیم شهر را برای حضور هنرمندان آماده کنیم تا شهری قابل تحمل‌تر داشته باشیم. 

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *