پانزدهمین کنگره تغذیه ایران برگزار ‌می‌شود

به گزارش خبرگزاری تسنیم ، سومین کنگره بین‌المللی و پانزدهمین کنگره تغذیه ایران به همت انجمن علمی تغذیه ایران و دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی از روز چهارشنبه  ۲۸ آذر تا جمعه ۳۰ آذر ماه سال جاری در سالن همایشهای بین‌المللی دانشگاه شهید بهشتی برگزار می‌شود.

هدف از برگزاری این کنگره، معرفی آخرین دستاوردهای پزشکی در حوزه تغذیه و تبادل نظر میان اساتید داخلی و خارجی در این زمینه است.

به گفته دکتر جلال الدین میرزایی رزاز، دبیر اجرایی این کنگره بین المللی، هزار مقاله در محورهای امنیت تغذیه‌ای، ایمنی و سلامت غذا، تغذیه و بیماریها، مراقبت تغذیه‌ای در بیمارستانها، سیاستهای غذا و تغذیه، تغذیه در شرایط ویژه، تغذیه ورزشی و سلولی مولکولی، فناوریهای نوین در تغذیه، تغذیه و شادی پایدار و تازه‌های علوم تغذیه به دبیرخانه کنگره ارسال شده است.

در این مراسم بیش از ۱۰۰ نفر از اعضای هیئت علمی دانشگاه‌های داخلی و خارجی در محورهای ذکر شده سخنرانی خواهند کرد. همچنین سمپوزیم‌ها و میزگردهایی جهت بحث و تبادل نظر بین اساتید و کارشناسان حوزه تغذیه در نظر گرفته شده است.

کنگره تغذیه ایران یک رویداد علمی دوسالانه است که امسال با شعار «تغذیه پایدار برای زندگی شاد و فعال» برگزار می شود.

این کنگره پس از اخذ مجوزهای لازم توانست این کنگره را به صورت بین‌المللی برگزار کند بنابراین امسال، سومین بار است که این کنگره تحت عنوان کنگره بین‌المللی برگزار می‌شود.
به گفته دکتر زرگران عضو هیئت مدیره انجمن تغذیه ایران (اتا)، انتخاب شعار تغذیه پایدار برای زندگی شاد و فعال با این هدف بوده است که علم تغذیه، بیشتر در زندگی روزانه مردم مورد استفاده قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه ۷۰ درصد مرگ و میرهای ایران مربوط به بیماریهای غیرواگیر و مزمن است اضافه کرد: این بیماری‌ها یکسری عوامل قابل کنترل دارند که تغذیه و سبک زندگی سالم در کنترل این بیماری‌ها می‌تواند نقش داشته باشد.

دکتر زرگران اظهار امیدواری کرد که این گونه کنگره‌ها  بتواند نقش موثری در تغییر «سبک زندگی ناسالم» داشته باشد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *