آزادی صدها زندانی غیرعمد با صرف هزینه‌های ترحیم+عکس

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم ،‌ در سال‌های اخیر بسیاری از خیرین، به ویژه خانواده‌های آذری زبان ضمن اختصاص تمام یا بخشی از مراسم هفتم، چهلم یا سالگرد درگذشت بستگان مرحوم خود، موجبات آزادی بسیاری از سرپرستان خانواده‌های نیازمندی را فراهم کرده‌اند که صرفا بر حسب بدهی در بند حضور داشتند.

در این اقدام پسندیده طبق اظهار مسئولین نمایندگی‌ ستادهای دیه آذربایجان شرقی و اردبیل بیش از ٩ خانواده برای احسان مطلوب عزیزان مرحوم خود به ستاد دیه مراجعه کرده و ضمن حمایت از برخی هموطنان ناتوان مالی از بروز بسیاری از معضلات فردی و اجتماعی پیشگیرى کرده‌اند.

این روزها به مدد اهالی رسانه این سنت حسنه نه فقط در بین چند استان بلکه با تبلیغات انجام شده خوشبختانه به یک فرهنگ عمومی بدل شده و اخبار پراکنده‌ای از شهرهایی چون اصفهان، شیراز، مشهد و لرستان گواه این امر است.

موضوعی که کمک به زندانیان جرایم غیرعمد را از دیگر امور خیریه متمایز کرده آثار این فعالیت اجتماعى است که با با رهایی یک انسان از بند، در حقیقت هویت او تکریم شده و بجاى حل تنها یک مشکل معیشتى یا سکونتى، در حقیقت ناجى یک خانواده را به نزد آنها باز می‌گردد.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *