اقدامی که ۹۹ درصد مسافران جهان انجام می‌دهند

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، حسن انصاری ــ رئیس جامعه گردشگری الکترونیکی ایران در مراسم تقدیر از فعالان صنعت گردشگری استان تهران به مناسب روز جهانی جهانگردی با اشاره به شعار روز جهانی جهانگردی که گردشگری و تحول دیجیتال نامگذاری شده است، اظهار داشت: امروز دیگر ما از فضای الکترونیک نیز عبور کرده‌ایم و به دنبال تحول آن هستیم و نیاز به هوشمندسازی و معرفی محصولات در فضای مجازی داریم.

رئیس جامعه گردشگری الکترونیکی ایران تصریح کرد: امروزه ۹۹درصد گردشگران بدون بررسی سفر در فضای مجازی به سفر کردن اقدام نمی‌کنند و این مسئله نشان می‌دهد که چه مقدار فضای مجازی و دیجیتال در عرصه گردشگری و سفر اهمیت دارد.

انصاری با درخواست از دولت برای کمک و رفع برخی موانع حوزه گردشگری از جمله مشکلات بانکی، عنوان کرد: ما امروزه در زیرساخت‌های گردشگری بسیار مشکل داریم، بانک‌های ما برای مبادله ارز دچار مشکل هستند و متعاقباً مسافر نمی‌تواند از کارت‌های الکترونیکی مالی و ارزی استفاده کنند، ولی سعی می‌کنیم با ارائه طرح جامعی در حوزه گردشگری الکترونیک این موانع را کاهش دهیم.

آخرین شانس ایران چیست

در این مراسم دلاور بزرگ‌نیا ــ مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تهران با صحه گذاشتن به مشکلات صنعت گردشگری علی‌الخصوص در تهران اظهار داشت: ما باید کلینیک ویژه اقتصادی در حوزه گردشگری ایجاد کنیم. کما این که مشکلات کنونی مسائلی نیست که ما اولین بار با آن مواجه شده‌ایم و مسلما آخرین بار هم نیست، ولی نباید منتظر ارائه لایحه برای حل مشکلات باشیم، بلکه خودمان باید بسته‌های پیشنهادی ارائه کنیم.

وی افزود: اگر در این حوزه‌ها برای فائق آمدن بر مشکلات حوزه گردشگری زود عمل نکنیم، هم مانند “دُن کیشوت” که او را به دلیل رفتارهای عقب‌مانده به سخره می‌گرفتند ما را نیز مورد انتقاد قرار خواهند داد، بنابراین هرچه سریع‌تر باید بر مشکلات چیره شویم.

بزرگ‌نیا بیان کرد: امروزه دیگر سفر مانند گذشته نیست که افراد زمان طولانی به سفر بروند و خاطرات بنویسند، بلکه فضای دیجیتال و مجازی همه مسافران را در آنی به دیگران ارتباط می‌دهد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تهران با گریزی به عملکرد کشور سوئیس عنوان کرد: مردم سوئیس تا ۲۰۰ سال قبل از کم اطلاع‌ترین مردم بودند که فقط سرباز به برخی مکان‌های اروپا اعزام می‌کردند که هنوز هم سربازان واتیکان از سربازان سوئیسی هستند، ولی همین سوئیسی‌ها بدون آنکه در همه کارها دخالت کنند زمینه اعتمادسازی در کشورشان ایجاد کردند و توانستند در شرایط کنونی قرار بگیرند. ما نیز باید از این تجربیات درس بگیریم به خصوص در حوزه گردشگری، زیرا گردشگری آخرین شانس ما است، چرا که با صنعت و کشاورزی آن کردیم که نباید می‌کردیم.

در این مراسم از کتاب گردشگری و مهماندار به قلم ‌جلال نصیریان نیز رونمایی شد و از فعالان برتر حوزه‌های مختلف گردشگری تهران تقدیر به عمل آمد.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *