بدهی و سرقت چک توسط شوهر، زن سرطانی را روانه زندان کرد

به گزارش خبرگزاری تسنیم، مددجو به دلیل عجز از پرداخت ۴ فقره چک در بازداشت است. وی به دلیل تامین نیازهای معیشتی به دستفروشی پرداخته و برای این منظور از بنادر قشم و گناوه البسه با قیمت مناسب‌تر تهیه و در بازار هفتگی به فروش می‌رسانده است.

به دلیل درگیری زیاد دست چک خود را تحویل همسر داده و همسر ایشان بار را از فروشندگان تحویل و به جای ایشان چک صادر می‌کرده است.

وی چند فقره چک از مددجو بدون اطلاع ایشان به سرقت برده و به جای ایشان چک صادر کرده که در سررسید آن به دلیل مشکلات مالی قادر به پرداخت آن نبوده است.

دو فقره محکومیت مددجو در خصوص چک‌هایی بوده است که توسط همسر به سرقت رفته، یکی از آن‌ها در حق آقای «الف» که همسر مددجو خودرو خریداری کرده و چک داده و در سررسید آن چک برگشت خورده که مددجو از کم و کیف ماشین خریداری شده بدون اطلاع است و چک بعدی هم در حق آقای «ب» بوده است که همسر مددجو برنج به صورت چکی خریداری و در موعد پرداخت توانایی پرداخت نداشته است.

چک سوم مربوط به خانوم «ش» بوده که مددجو جهت تهیه البسه برای فروش یک وام به مبلغ ۶۰ میلیون ریال به ضمانت خانم «ش» می‌گیرد و حدود ۴۰ میلیون آن را پرداخت و مابقی آن را به دلیل مشکلات مالی از پرداخت هر ماه ناتوان ولی بعد از سررسید اقساط به ضامن پرداخت می‌کرده در واقع ایشان عنوان کردند که وام خود را پرداخت اما چون مستنداتی ندارند به پرداخت ۲۰ میلیون ریال محکوم شده‌اند.

چک چهارم هم در حق آقای «ف» که مددجو از ایشان یک دستگاه خودروی پراید جهت تهیه البسه خریداری کرده که در موقع سررسید آن به دلیل مشکلات مالی و فصلی بودن کار توان پرداخت آن را نداشته و آن را فروخته و بدهی‌های دیگر خود را پرداخت کرده است.

مجموع بدهی مددجو مبلغ ۳۴۸ میلیون ریال بوده که حدود پنجاه درصد آن یعنی مبلغ ۱۵۰ میلیون ریال آن توسط خیرین پرداخت و مبلغ ۶۰ میلیون ریال هم توسط نمایندگی استان تامین و زندانی یاد شده در حال حاضر با مبلغ ۱۳۸ میلیون ریال از بند آزاد خواهد شد.

این خانم ۴۰ ساله که صاحب ۴ فرزند تحت تکفل است به گواهی مدارک پزشکی موجود در پرونده او گرفتار عوارض سرطان تخمدان است اما به دلیل عدم تامین وثیقه جهت مرخصی و تهیه تاییدیه پزشکی قانونی در خصوص تایید بیماری ایشان علی‌رغم مشکلات جسمانی از ابتدای خرداد ماه سال جاری در بند حضور دارد.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *