محدودیت آسایشگاه کهریزک در پذیرش کارتن خواب‌ها

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، معصومه جعفری راد در نشست خبری خود در جمع خبرنگاران اظهار کرد: هم اکنون ۶۰ نفر از افراد برای ورود به آسایشگاه کهریزک پشت نوبت قرار دارند که البته این امر منوط به فراهم شدن شرایط پذیرش آنها است.

وی تصریح کرد: در حال حاضر ما برای پذیرش افراد سالمند با مشکل کمتری نسبت به پذیرش جوانان روبرو هستیم. چرا که در بخش پذیرش سالمندان ما با خروجی از جمله فوت آنها و یا ارجاع آنها به منازلشان روبرو هستیم.

مدیر امور اجتماعی آسایشگاه کهریزک با بیان اینکه از ۱۷۵۰ نفر از افراد اسایشگاه کهریزک، ۵۰۰ نفر مجهول الهویه هستند گفت: این افراد از اداره سرپرستی با حکم قضایی و یا از طریق اداره پذیرش استان تهران به آسایشگاه کهریزک معرفی می‌شوند.

وی با بیان اینکه آسایشگاه کهریزک در مقابل پذیرش افرادی که دچار بیماری از جمله ایدز و هپاتیت دارند ممنوعیت پذیرش دارد، گفت: ما نمی‌توانیم این افراد را پدیرش کنیم ضمن اینکه در بحث پذیرش افراد کارتن خواب هم با محدودیت روبرو هستیم.

جعفری راد همچنین به تعداد بیماران ام اس در این مجموعه اشاره کرد و گفت: ۲۰۰ نفر از افراد آسایشگاه کهریزک از این دست بیماران هستند ضمن اینکه تعداد افراد کارتن خواب نیز در آسایشگاه کهریزک با توجه به شرایطشان انگشت شمار هستند.

وی در خصوص دریافت یارانه افراد مجهول الویه و سایر افرادی که در آسایشگاه کهریزک نگهداری می‌شوند، گفت: در این بخش نیز ما همانند سایر مراکز نگهداری هستیم و عموما یارانه مراکز به موقع پرداخت می‌‌شود.

مدیر امور اجتماعی آسایشگاه کهریزک گفت: از ۱۷۵۰ نفر آسایشگاه کهریزک، ۱۳۴۵ نفر یارانه دریافت می‌کنند.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *