دو اتفاق مهم برای تراریخته‌ها در ایران

دکتر غلامرضا اصغری در گفت‌وگو با خبرنگار سلامت خبرگزاری تسنیم،  درباره فرایند برچسب گذاری محصولات تراریخته اظهار داشت: تراریخته مقوله‌ای است که یک عده طرفدار دارد و یک عده مخالف آن هستند، ولی سازمان غذا و دارو طبق قانون عمل می‌کند و بخشی از فرایند نظارت بر تراریخته‌ها بر عهده این سازمان است و وزارت کشاورزی و نهادهای دیگر متولیان دیگر در حوزه نظارت بر تراریخته‌ها هستند.

معاون وزیر بهداشت و رئیس سازمان غذا و دارو طی حضور در خبرگزاری تسنیم عنوان کرد : ۲ محصول عمده روغن سویا و روغن ذرت، جزو دو محصول وارداتی تراریخته به ایران هستند و به هیچ وجه گندم و برنج تراریخته وارد کشور نمی‌شود.

معاون وزیر بهداشت تصریح کرد: دو مقوله مهم در واردات تراریخته‌ها برای سازمان غذا و دارو مهم است. اول اینکه آن محصول مجوز مصرف در اتحادیه اروپا را داشته باشد و دوم اینکه محصولی که از کشور مبدا وارد می‌شود در همان کشور نیز مصرف شود.

دکتر اصغری با صحه گذاشتن نسبت به برخی نگرانی‌ها درباره محصولات تراریخته، عنوان کرد: در کشورهایی که محصولات تراریخته استفاده می‌شود ما در مغازه‌های آن کشورها هر ۳ نوع محصول تراریخته، ارگانیک و محصولات معمولی و طبیعی که همگی برچسب گذاری شده است را مشاهده می‌کنیم و اتفاقاً محصولات تراریخته ارزان‌تر نیز هستند و به سلیقه و درآمد، هر فردی این محصولات مصرف می‌شود.

معاون وزیر بهداشت درباره برچسب‌گذاری محصولات تراریخته توضیح داد: از اول مردادماه لوگو محصولات تراریخته که یک و نیم سانت اندازه آن است باید در کنار لوگوی سازمان غذا و دارو برای روغن‌های سویا و ذرت و هر محصول با منشا تراریخته قید شود.

وی خاطرنشان کرد: همچنین از اول شهریور نیز هر محصولی که در تهیه آن از روغن‌های تراریخته استفاده شده نیز باید این استفاده را در برچسب‌گذاری خود قید کرده و به مشتری اطلاع رسانی کند.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *