چالش ۴ کیلومتری برای نجات فوتبالیست‌های نوجوان تایلندی

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم به نقل از دیلی‌میل، عملیات خارج کردن ۱۲ کودک تایلندی که به همراه مربی فوتبالشان ۱۶ روز است در غار گرفتار شده‌اند آغاز شده. تیمی متشکل از ۱۸ شناگر و شیرجه‌زن ۱۰ صبح امروز به وقت محلی وارد غار شده‌اند تا عملیات خطرناک خود را آغاز کرده و تا نیمه شب که عمق آب به کمترین حد ممکن طی ده روز گذشته می‌رسد این تیم فوتبال را از غار خارج کنند.

هریک از بچه‌ها توسط دو شناگر مسافت پرخطر ۴ کیلومتری را طی خواهند کرد و بقیه مسیر خروج از غار را که عمق آب تنها ۳۰ سانتی‌متر است به تنهایی خواهند پیمود. آنها پیش از خروج از غار به ۴ گروه تقسیم می‌شوند که مربی در گروه آخر قرار دارد.

تصویر زیر، مسیر ۴ کیلومتری باریک در آب‌های تاریک را به نمایش می‌گذارد که شناگران باید با فشردن بدن خود طی کنند تا به تیم فوتبال برسند و سپس آنها را به همراه خود از این مسیر به خروجی غار هدایت کنند.

این تیم نوجوان فوتبال به همراه مربی خود، ۱۶ روز است که در ارتفاع ۸۰۰ متری از سطح زمین گرفتار شده‌اند و به لحاظ جسمی از آمادگی کامل برای خروج از غار برخوردارند. به خانواده‌های آنها وعده داده شده تا حوالی ساعت ۹ شب به وقت محلی که سطح آب به پایین‌ترین حد ممکن می‌رسد با کودکانشان ملاقات خواهند کرد.

نجات‌یافتگان به محض خروج از غار برای مراقبت‌های پزشکی توسط هلیکوپتر به مراکز درمانی منتقل خواهند شد.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *