ورود قوه قضائیه به پرونده پرنده‌های قاچاق در باغ پرندگان

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، سید علیرضا حسینی در نشست خبری اظهار داشت: حدود یک میلیون نفر که معادل ۱۰ درصد از جمعیت شهر تهران است در منطقه ۴ سکونت دارند. این جمعیت از جمعیت ۲۲ مرکز استان و همچنین چند کشور  اروپایی و خلیج فارس بیشتر است.

شهردار منطقه ۴ بیان کرد: علیرغم اقداماتی که در سال‌های اخیر در منطقه ۴ انجام گرفته است اما این منطقه همچنان ۱۰ سال عقب‌تر از سایر مناطق تهران است.

حسینی بیان کرد: متاسفانه در منطقه ۴ ما برخی از خدمات را از جمله مجموعه شهر بازی و کتابخانه عمومی را نداریم و این در حالیست که ۱۱۰ کیلومتر از بزرگراه‌های شهر تهران، ۱۰ درصد در منطقه ۴ قرار دارد.

وی با اشاره به افتتاح و بهره‌برداری باغ پرندگان در سال‌های گذشته اظهار کرد: احداث باغ پرندگان در سال ۹۰ در دو فاز یک و دو کلید خورد و فاز یک آن در مساحت ۱۵ هکتار به بهره‌برداری رسید و متاسفانه فاز دوم این مجموعه سال گذشته به صورت عجولانه مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

حسینی با تاکید بر اینکه متاسفانه در زمان بهره‌برداری از باغ پرندگان در فاز نخست از پرندگان قاچاق استفاده شد و همین امر باعث اختلاف نظر سازمان محیط زیست و شهرداری شده است که البته در این زمینه حق با سازمان محیط زیست استان تهران است گفت: هم اکنون پرونده این موضوع در مراجع قضایی در دست پیگیری است.

شهردار منطقه ۴ بیان کرد: برخی از مسیرهای باغ پرندگان خطرناک و فاقد نرده بوده و با توجه به اهمیت جان شهروندان باید این موضوع مورد توجه قرار بگیرد.

حسینی با تاکید بر اینکه فاز دوم باغ پرندگان در نیمه اول سال ۹۷ به بهره‌برداری خواهد رسید گفت: البته این مجموعه با نواقصی روبروست و تلاش می‌شود که این نواقص به زودی برطرف و مرتفع شود.

وی افزود: یکی از اشکالاتی که به باغ پرندگان وارد است عدم مدیریت یکپارچه در این دو فاز است که ما تلاش می‌کنیم مدیریت باغ پرندگان به صورت یکپارچه انجام بگیرد.

شهردار منطقه ۴ گفت: در فاز دوم باغ پرندگان از پرندگانی استفاده خواهد شد که ورود آنها به کشور قانونی بوده و قاچاق نباشند.

حسینی با اشاره به فنس‌های باغ پرندگان گفت: این فنس‌ها به لحاظ فنی مشکلی را نداشته و ندارند و فقط نیاز به صاعقه‌گیر داشتند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه سد معبر یکی از مشکلات جدی منطقه ۴ و سایر مناطق محسوب می‌شود گفت: این سوال مطرح می‌شود که با توجه به شرایط ما چه باید در مقابل سد معبرها می‌کنیم چرا که وقتی به آنها دست می‌زنیم مردم ناراحت می‌شوند و وقتی آنها را رها می‌کنیم مجددا مردم ناراحت می‌شوند و ما در این زمینه نمی‌دانیم چه باید بکنیم.

وی با تاکید بر اینکه باید طبق قانون باید با بساط‌گران برخورد کنیم گفت: در این زمینه باید از ظرفیت شورای تامین، فرمانداری و حاکمیت استفاده شود و شهرداری به تنهایی نمی‌تواند در برابر سدمعبرها اقدام خاصی را انجام دهد.

حسینی ادامه داد: متاسفانه ما با باند مافیا در بحث سد معبر روبرو هستیم و این درحالیست که بسیاری از این بساط‌گران حتی برق مورد نیاز خود را درخصوص کار خود به طور غیرقانونی از تیرهای برق تامین می‌کنند.

شهردار منطقه ۴ ادامه داد: درخصوص بوستان یاس فاطمی قسمت جنوبی بوستان نیز شهرداری منطقه ۴ در بحث خدمات شهری اقداماتی را انجام داده است.

وی با تاکید بر اینکه توزیع ناعادلانه در منطقه ۴ یکی از مشکلات جدی در این منطقه محسوب می‌شود گفت: در برخی از محلات ما نمی‌توانیم فضای سبز را ایجاد کنیم و همین امر موجب نارضایتی شهروندان شده است که از آن جمله به محله پاسداران اشاره کرد.

حسینی در پایان ضمن تاکید بر توسعه حمل و نقل عمومی گفت: قطعا با توسعه این بخش می‌توانیم بسیاری از مشکلات را کاهش دهیم.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *