جشن و پایکوبی شیعیان در روز میلاد مولود کعبه + تصاویر

به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛  زائران و مجاوران حرم مطهر امام متقیان علی بن ابی طالب (ع) و زائران حضرت سیدالشهدا(ع) و ابوالفضل العباس(ع) در سالروز میلاد با سعادت و فرخنده آن حضرت با آذین بندی و چراغانی خیابان‌ها، کوچه‌ها و اماکن کسب و کار خود، به شادی و سرور پرداختند.

ساکنان نجف اشرف  و کربلای معلی که ارادت خاصی به اهل بیت عصمت و طهارت (ع) به ویژه امام علی (ع) دارند، از چند روز قبل با آذین بندی و چراغانی شهر خود، از فرا رسیدن میلاد مولودی خبر می‌دهند؛ در این میان عاشقان اهل بیت(ع) صحن مطهر علوی را گلباران کرده‌اند و فضایی بسیار زیبا همه عتبات عالیات را فراگرفته است.

این روزها و شب‌ها، هر نقطه از شهر نجف اشرف و کربلای معلی که پا بگذارید، ارادتمندان اهل بیت (ع) دور هم حلقه زده و در حال مدیحه‌سرایی و مولودی خانی در وصف حضرت امیرمؤمنان امام علی (ع) هستند؛ عاشقان اهل بیت در هر کوی و برزن به زائران شربت و شیرینی پخش می‌کنند.

شب و روز گذشته و امروز، هزاران نفر از عاشقان اهل بیت(ع) و هزاران نفر از زائران ایرانی خود را نجف اشرف و کربلای معلی رسانده‌اند و  در حال شادی و سرور به مناسبت میلاد امیرالمومنین(ع) هستند.

همچنین بین الحرمین شب گذشته صحنه شادمانی زائرانی بود که برای عرض تبریک به حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و حضرت ابوالفضل العباس (ع) خود را به این مکان نورانی رسانده بودند.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *