تحویل سال نو با نوای لبیک یا حسین(ع)در کربلا +تصاویر

میرمسعود حسینیان در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا درباره برنامه‌های انجام شده در کربلای معلی در شب گذشته و امروز اظهار کرد: دیشب همزمان با تحویل سال شمسی و شام شهادت امام هادی(ع) مجلس با شکوهی از سوی بعثه مقام معظم رهبری و دست‌اندرکاران ذیربط در صحن مقدس امام حسین(ع) و بین الحرمین برگزار شد.

وی با بیان اینکه در این ایام روزانه بیش از ۱۳ هزار زائر ایرانی از طریق شمسا و سازمان حج و زیارت و تعداد دیگری به ترتیب آزاد وارد می‌شوند، گفت: با احتساب اینکه زائران ایرانی سه روز در کربلای معلی اقامت می‌کنند و با توجه به تعداد ذکر شده، دیشب و در زمان تحویل سال حدود ۵۰ تا ۶۰ هزار زائر ایرانی در کربلای معلی حضور یافتند.

سرکنسول ایران در کربلا تصریح کرد:  شامگاه گذشته مراسم تحویل سال بلافاصله بعد از نماز آغاز شد و قاریان و مداحان به اجرای برنامه برای زائران پرداختند؛ در زمان تحویل سال نیز دهها هزار زائر ایرانی که در جای جای صحن مطهر امام حسین(ع) و بین الحرمین حضور داشتند، شعار لبیک یا حسین را سردادند.

به گفته حسینیان، حضور زائران ایرانی در ایام نوروز و به‌ویژه ایام ماه رجب بسیار ملموس است و به طور قطع در شهرهایی همانند نجف، کاظمین و سامرا نیز شاهد حضور پررنگ و معنوی زائران ایرانی هستیم.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *