۱۷۹۹ مصدوم چهارشنبه آخرسال/عابرانی که قطع‌عضو شدند/ مرگ ۴ نفر

به گزارش خبرنگار سلامت خبرگزاری تسنیم، پیرحسین کولیوند اعلام کرد تا ساعت ۲۳ سه‌شنبه ۲۲ اسفند بالغ بر ۱۷۹۹ نفر بر اثر حوادث چهارشنبه آخر سال مصدوم شدند که این حوادث باعث قطع عضو ۳۴ نفر شده است.

وی با بیان اینکه این آمار از اول اسفند از سراسر کشور است، ادامه داد: همچنین ۵۸۵ نفر از ناحیه چشم دچار جراحت شدند و ۴۳۸ نفر از عابرین، نیز آسیب دیدند.

سرپرست سازمان اورژانس کشور ابراز کرد: امروز و تا این لحظه ۱۵۰۹ نفر در کل کشور دچار آسیب‌های ناشی از شب چهارشنبه آخر سال شدند که ۲۷۷ نفر دچار سوختگی درجه دو و سه و ۲۱ نفر قطع عضو شدند.

کولیوند تصریح کرد: در تهران و در روز جاری تا ساعت ۲۳ امشب، ۳۹۷ نفر دچار آسیب‌های ناشی از شب چهارشنبه آخر سال شدند که ۱۰۵ نفر دچار سوختگی درجه دو و سه و ۴ نفر قطع عضو شدند.

سرپرست سازمان اورژانس کشور افزود: امروز و تاکنون ۱۳۵ نفر از عابرین در تهران به‌طور ناخواسته، از حوادث شب چهارشنبه آخر سال آسیب دیدند.

کولیوند با بیان اینکه تاکنون ۴ نفر بر اثر این حوادث در کشور فوت کردند، به مصادیقی از این فوت‌ها اشاره کرد و بیان داشت: مثلاً  در اردبیل یک نفر فوت کرد و یک نفر نیز از ناحیه یک دست قطع عضو شد و نفری دیگر از دو دست قطع عضو شد و متأسفانه برخی از این قطع عضوها عابران هستند.

انتهای پیام/*

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *