انتقاد مسجدجامعی به افزایش ۱۵۰ درصدی بلیط مترو

ه گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم،   احمد مسجدجامعی در ادامه چهل و نهمین جلسه شورای شهر تهران  و در جریان  بررسی لایحه شهردار تهران در خصوص تعیین قیمت بلیط مترو تهران در سال ۹۷ و ارقام تعیین شده از سوی شهرداری تهران و تصویب آن در کمیسیون عمران و حمل‌و نقل شورای شهر تهران اظهار کرد:  تعیین قیمت بلیط تک سفره از ۸۰۰ تومان به ۱۰۰۰ تومان، بلیط تک سفره حومه به ۲ هزار تومان و بلیط مترو فرودگاه امام به ۱۰ هزار تومان در واقع افزایش غیرعادی است.

وی تصریح کرد: برای تعیین قیمت‌های بلیط‌ حمل‌ونقل عمومی باید شرایط اجتماعی در نظر گرفته شود  و نباید برای تامین هزینه‌های شهر به شهروندان فشار آورده شود.

مسجدجامعی بیان کرد: در حالی شهرداری تهران لایحه افزایش قیمت مترو را به شورا ارسال کرده است که افزایش ۱۵۰ درصدی را برای افزایش قیمت بلیط مترو را در نظر گرفته است.

عضو شورای شهر تهران ادامه داد: در سال‌های گذشته نیز نرخ بلیط حمل‌ونقل افزایش می یافت اما شرایط شهروندان در نظر گرفته می‌شد اما شاهدیم شهرداری تهران در این دوره لایحه را ارسال کرده که افزایش ۱۵۰ درصدی بلیط را در نظر گرفته است.

وی افزود: در حالی شهرداری تهران بلیط تک سفره حومه را دو هزار تومان در نظر گرفته است که این اقدام به زندگی بسیاری از کارگرانی که در حومه زندگی می‌کنند و برای کار به تهران می‌آیند فشار خواهد آورد.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *