شورای حل اختلاف رسانه‌ها منتظر امضای رییس قوه‌قضاییه

مهدی افتخاری در گفت وگو با خبرنگار قضایی خبرگزاری تسنیم با اعلام این خبر گفت که گردشکار تشکیل شورای حل اختلاف ویژه اصحاب رسانه برای بررسی و اعلام نظر رییس قوه‌قضاییه به آیت‌الله املی لاریجانی تقدیم شده است.

این مقام مسئول در قوه‌قضاییه افزود: بر اساس ماده هشت شوراهای حل اختلاف، تشکیل شعب تخصصی نیازمند موافقت رییس قوه‌قضاییه است که در همین راستا، از آیت‌الله آملی لاریجانی برای تشکیل شعب شورای حل اختلاف ویژه رسانه‌ها، استعلام شده است.

افتخاری اضافه کرد: همه کارهای لازم را برای تشکیل این شعب انجام دادیم و کمیته مشتکل از معاونین مرکز شوراهای حل اختلاف کشور نیز موافقت خود را اعلام کرده‌اند و کارها و اقدامات شکلی صورت گرفته است.

دبیر شورای ارتقای آگاهی‌های عمومی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه‌قضاییه تصریح کرده است: هم اکنون تشکیل شعب حل اختلاف ویژه اصحاب رسانه‌ها، منتظر امضا و موافقت رییس دستگاه قضاست.

به گفته افتخاری، جرایم دارای مجازات‌های درجه شش و بالاتر که قابل گذشت است، در شعب حل اختلاف ویژه رسانه‌ها مطرح و رسیدگی می‌شود.

او گفته که کارگروهی تخصصی در معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه‌قضاییه مشغول تدوین آیین نامه اجرایی شعب حل اختلاف ویژه رسانه‌هاست. 

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *