بارش برف و افت محسوس دما در نیمه شمالی

احد وظیفه در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا درباره وضعیت جوی سه روز آینده کشور اظهار کرد: سامانه بارشی که از عصر روز پنجشنبه از غرب وارد کشورمان شده در حال حاضر در برخی از بخشهای شمال غرب، غرب و سواحل خزر در حال فعالیت است.

وی ادامه داد: پیامد این سامانه بارشی افزایش ابر، بارش باران، برف، وزش باد و کاهش محسوس دما است که پیش‌بینی می‌شود این بارشها رفته‌رفته و در ساعات آتی به نواحی دامنه‌های البرز، مرکز کشور و شرق کشور برسد.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور تصریح کرد: طی روز شنبه بارش‌ها به غیر از نواحی غربی و شمالی در نواحی مرکزی و شرقی نیز به‌وقوع می‌پیوندد.

به گفته وظیفه، شدت بارش‌‌ها در روز یکشنبه در نوای غربی تا حدودی کاهش می‌یابد و تنها بارش‌ها در نواحی شرق برخی از قسمت‌های مرکزی ادامه می‌یابد.

وی با اشاره به افت شدید دما در برخی نقاط کشور توضیح داد: کاهش محسوس دما از عصر امروز تا روز دوشنبه آینده در نقاط ذکر شده ایجاد می‌شود که به همین سبب غالب بارش‌‌ها به‌صورت برف پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور تاکید کرد: انتظار می‌رود توده هوای سرد رفته‌رفته از روز سه‌شنبه از کشور خارج شود.

وظیفه اظهار کرد: در روزهای شنبه و یکشنبه نیز برخی مناطق به‌ویژه نقاط کوهستانی شمال و شمال غرب کشور و دامنه‌های البرز با بارش برف، وزش باد و کولاک مواجه می‌شوند.

وی تصریح کرد: طی سه روز آینده نیمه شمالی کشور با بارش باران، برف، کاهش دما و وزش باد مواجه است ضمن اینکه دریای خزر هم مواج پیش‌بینی می‌شود و در چنین شرایطی افراد باید به هشدارها توجه داشته باشند.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور، بجنورد با پنج درجه زیر صفر را سردترین و اهواز با ۲۶ درجه بالای صفر را گرمترین نقاط کشور دانست و گفت: دمای هوای تهران امروز در گرمترین لحظات به ۱۳ درجه بالای صفر رسید که طی ۲۴ ساعت آینده شاهد کاهش دما و بارشهای باران و برف در استان تهران خواهیم بود.

گفتنی است، بخش‌های عمده‌ای از استان‌های لرستان، چهارمحال بختیاری، کرمانشاه، همدان، مرکزی، گیلان، مازندران، کردستان، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل،  دامنه‌های شمالی البرز ، ایلام،  خوزستان، زنجان، قزوین، البرز،  تهران اصفهان و گلستان در ساعات آتی بارانی و برفی پیش‌بینی می‌شود.

انتهای پیام/   

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *