کرمانشاه پس از ۵۰روز/حمایت‌ روانی از زلزله‌زدگان فقط تا ۷۵روز دیگر

به گزارش سلامت خبرگزاری تسنیم، علی اصغر پیوندی در جلسه شورای عالی این جمعیت با اشاره به زلزله کرمانشاه، اظهار داشت: بیش از ۵۰ روز از فاجعه زلزله کرمانشاه می‌گذرد و هلال احمر در این مدت، کارنامه قابل قبولی داشته است.

 

وی با بیان اینکه در حال حاضر این جمعیت در مناطق زلزله زده، فعالیت‌هایی از جمله پشتیبانی و حمایت‌های روانی مردم زلزله زده را در دستور کار خود دارد، افزود: فعالیت تیم‌های سحر سازمان جوانان هلال احمر که ساماندهی حمایت‌های روانی در بلایا را بر عهده دارند در شهرها و روستاهای زلزله زده تا پایان سال ادامه دارد.

پیوندی، دیگر حوزه فعالیت هلال احمر در خدمت به زلزله زدگان کرمانشاه را، ارائه خدمات توانبخشی به آسیب دیدگان عنوان کرد و گفت: ارائه خدمات توانبخشی و توجه به آسیب‌های جدی که به مردم زلزله زده وارد شده است در مراکز توانبخشی هلال احمر کرمانشاه و همچنین در استان تهران به صورت رایگان در حال انجام است. علاوه بر این، نیازهای دیگر زلزله زدگان از جمله ترمیم و تعویض چادرهای اسکان اضطراری در صورت نیاز رفع می‌شود.

رئیس جمعیت هلال احمر با ابراز امیدواری از اینکه اسکان موقت زلزله زدگان تا روزهای آینده در مناطق زلزله زده پایان یابد، تاکید کرد: پس از زلزله کرمانشاه در دیگر مناطق کشور از جمله استان کرمان، ایلام، بوشهر و تهران هم شاهد وقوع زلزله بودیم که خوشبختانه علیرغم خساراتی که زمین لرزه در کوهبنان استان کرمان بر جا گذاشت، تلفات انسانی نداشتیم اما شرایط فعلی می‌طلبد که ارائه آموزش‌های همگانی به مردم را به صورت جدی دنبال کنیم.

پیوندی همچنین بر ضرورت تجهیز انبارهای امدادی هلال احمر در سراسر کشور تاکید و اظهار کرد: اولویت جمعیت هلال احمر در حال حاضر تجهیز انبارهای امدادی است و این مهم، نیازمند تزریق اعتبارات کافی است تا در صورت وقوع حوادث جدی، جمعیت هلال احمر بتواند خدمات لازم را به آسیب دیدگان ارائه کند.
وی همچنین بر لزوم مستندسازی سمعی و بصری به همراه گزارشهای کتبی و شفاهی و بررسی نواقص و مشکلات ارائه خدمات هلال احمر در مناطق زلزله زده کرمانشاه به منظور استفاده در دیگر حوادث و انتقال تجربیات جمعیت در این زمینه تاکید کرد.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *