سالاری:۲۳۹ ساختمان در تهران روی گسل زلزله ساخته شده‌اند

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، محمد سالاری در نشست خبری خود در خصوص ارائه گزارش عملکرد کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران، اظهار کرد: با شروع به کار فعالیت کمیسیون شهرسازی در این دوره گزارشاتی از عملکرد حوزه معماری شهرداری تهران اخذ کردیم.

وی با اشاره بررسی گزارشات حوزه شهرسازی و معماری شهرداری تهران طی ماه‌های گذشته بیان کرد: با بررسی گزارشات مشخص شد که تخلفات بسیاری در حوزه شهرسازی در دوره گذشته صورت گرفته و علی رغم تذکراتی که در دوره قبل به این معاونت داده بودیم اما این تخلفات ادامه داشته است.

سالاری بیان کرد: متاسفانه شاهد هستیم بسیاری از ماموریت‌های معاونت شهرسازی و معماری شهردار تهران توسط سایر سازمان‌ها از جمله سازمان زیباسازی، خدمات شهری، مرکز مطالعات و… انجام می شود.

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران ادامه داد: گزارشات حاکی از آنست که معاونت شهرسازی شهرداری تهران از ریل و مسیر خودش منحرف شده است و طی سال‌های گذشته تخلفات در این معاونت ادامه داشته است.

سالاری گفت: با توجه به شرایطی که معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران در گذشته بوده شهروندان به این مجموعه بی اعتماد شده اند و به همین دلیل به دنبال اعتماد سازی شهروندان گام برداشته‌ایم و در این راستا طرح هوشمند سازی خدمات شهرسازی در دستور کار قرار گرفته است.

وی افزود: بنا داریم در ماه‌های آتی طرح اشاره شده را اجرای کنیم و تمامی مراحل شهرسازی از جمله صدور پروانه از طریق سامانه‌ای انجام بگیرد.

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران ادامه داد: با این اقدام میزان فساد و رانت در حوزه شهرسازی کاهش پیدا می‌کند ضمن اینکه ابلاغ بخشنامه‌های شهردار تهران در حوزه شهرسازی کار قابلی بوده که می‌تواند از فساد و رانت جلوگیری کند.

سالاری اظهار کرد: یکی از تاکیدات شورای شهر تهران ایسنت که تمامی ساخت و سازها در مناطق طبق مصوبات شوار انجام شود و در غیر این صورت شورای شهر طبق قوانین و مقررات با افراد خاطی برخورد می‌کند.

وی اضافه کرد: هیچ یک از شهرداران مناطق حق ندارند خارج از مصوبات شورای شهر تهران در بحث ساخت و ساز اقدام کنند ضمن اینکه در حوزه ایمن سازی ساختمان نیز باید اقدامات لازم از سوی شهرداری‌ها انجام شود.

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران اظهار کرد: ایمن سازی ساختمان‌ها بلند مرتبه و همچنین پاساژها در دستور کاری شهرداری تهران قرار گرفته است به طوری که در این زمینه اقداماتی آغاز شده است.

سالاری افزود: یکی از دیگر برنامه های حوزه شهرسازی ایسنت که هیچ ساختمانی بر روی گسل‌ها احداث نشود و این در حالی است ۲۳۹ ساختمان بر روی گسل های تهران ساخته شده است که این ساختمان‌ها شناسایی شده‌اند.

وی گفت: در خصوص بافت فرسوده نیز طرحی تحت عنوان ” طرح پیشگام” در حال تهیه است که در آن مدل جدیدی برای نوسازی بافت فرسوده تعریف خواهد شد به طوری که سیاست‌های تشویقی در راستای نوسازی در نظر گرفته خواهد شد.

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران اظهار کرد: امیدواریم دولت نیز تسهیلات لازم را در بحث نوسازی بافت فرسوده و به ویژه پرداخت وام را به طور جدی در دستور کاری خود قرار دهد.

سالاری تصریح کرد: با توجه به همسو بودن مدیریت شهری و دولت باید از این موقعیت استفاده کرد و در صورتی که در این دوره اتفاقات خوبی در شهر نیفتد مردم تهران ما را نخواهند بخشید.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *