تهران امن‌تر از لندن است

به گزارش خبرنگار انتظامی خبرگزاری تسنیم، سردار حسین رحیمی در حاشیه اختتامیه نخستین جشنواره عکس تهران شهر امن، با اشاره به اهمیت موضوع امنیت در جامعه اظهار کرد: امنیت تولیدی عمومی است و پلیس به تنهایی قادر به تامین امنیت در جامعه نیست و همه اقشار باید در تولید این محصول مشارکت داشته باشند.

رئیس پلیس پایتخت با اشاره به ۳ جنبه نسبی بودن، عینی بودن و بُعد ذهنی امنیت گفت: خوشبختانه ما شرایط امنیت بسیار خوبی را در پایتخت و سراسر کشور داریم  و وضع امنیتی ما حتی از پایتخت کشورهای اروپایی نیز بهتر است، ولی باید پذیرفت که متاسفانه در بُعد ذهنی امنیت دچار مشکل هستیم چرا که احساس ناامنی بیش از ناامنی واقعی در جامعه ما است. 

وی تاکید کرد: در تهران بزرگ تمام جرائم در سال جاری روند روبه کاهش داشته و تنها در وقوع سرقت شاهد ۳ درصد رشد بودیم ولی در شهری مثل لندن آمار سال ۲۰۱۷ آنها نشان می‌دهد که سرقت در این شهر ۲۵ درصد، تجاوز جنسی ۱۹ درصد، اذیت و آزار ۳۶ درصد، چاقو کشی ۲۶ درصد و قتل ۱۷ درصد رشد داشته است. 

رحیمی خاطرنشان کرد: ما برای استقرار امنیت روانی در جامعه و افزایش احساس امنیت نیازمند حضور موثرتر فرهنگیان و هنرمندان هستیم. 

انتهای پیام/ 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *