نامه‌ای در مخالفت با "انتقال آب کارون" به رهبر معظم انقلاب نوشته‌ایم

آیت‌الله محمد‌حسین احمدی شاهرودی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا درباره انتقال آب کارون و تبعات آن برای استان  که اخیراً مورد اعتراض شدید نمایندگان استان خوزستان به عیسی کلانتری شده است، اظهار کرد: ما در اجلاس خبرگان رهبری هم بر این مسئله انتقال آب تاکید ویژه‌ای داشتیم و حتی در این باره نامه‌ای به رئیس‌جمهور و رهبر معظم انقلاب هم نوشته و خواستار بررسی بیشتر این برنامه شدیم.

فیلم/ کلانتری: به تو هیچ ربطی ندارد!

وی ادامه داد: باید بررسیهای کارشناسی برای مسئله انتقال آب به‌طور کامل صورت گیرد و اگر مازادی وجود دارد نیز باید به‌صورت صحیح اعلام شود در صورتی که  بعید می‌دانیم چنین مازادی اصلاً وجود داشته باشد.

نماینده مردم  خوزستان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به بعید بودن وجود آب مازاد در استان خوزستان تصریح کرد: وضعیت آب استان خوزستان مناسب نیست چرا که بسیاری از زمینهای کشاورزی و حاصلخیز اسن استان، خشک شده است؛ متاسفانه بسیاری از کسانی که مشغول کشاورزی بوده‌اند در حال حاضر بیکار شده‌اند و بسیاری از زمینهای استان خوزستان نیز خشک شده است.

آیت‌الله احمدی شاهرودی با بیان اینکه دولت باید به زمینهای استان خوزستان توجه کند، گفت: اگر دولت به فکر باشد و کشاورزی خوزستان را احیا کند تمام کشور از محصولات کشاورزی بی‌نیاز خواهد شد.

وی توضیح داد: استان خوزستان دارای منابع متعددی است و زمینهای مسطح و حاصلخیزی در اختیار دارد که متاسفانه دولت و مسئولان ذیربط به وضعیت کشاورزی در این منطقه از کشور توجه نمی‌کنند.

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری اظهار کرد: با توجه به این نیازهای زمینهای کشاورزی استان خوزستان، مازاد آبی وجود ندارد چرا که زمینهای کشاورزی بر اثر بی‌آبی و کم‌آبی از بین رفته است؛ آقایانی که دم از مازاد بودن آب می‌زنند هم باید این وضعیت را از نزدیک مشاهده کنند.

لزوم احیای کشاورزی استان خوزستان

به گفته آیت‌الله احمدی شاهرودی، مسئولان ذیربط باید کشاورزی این استان را احیا کنند که البته این موضوع نیز یکی از توصیه‌های مهم مقام معظم رهبری است.

وی با بیان اینکه متولیان امر ابتدا وضعیت کشاورزی و شُرب مردم خوزستان را به‌طور کامل تامین کنند و سپس از مازاد بودن سخن بگویند، اظهار کرد: خوزستان از لحاظ فقر، محرومیت و مشکلات معیشتی در شرایطی نامناسبی به‌سر می‌برد؛ متاسفانه بسیاری افراد برای مشکل اشتغال به بنده مراجعه می‌کنند اما کاری از دست ما بر نمی‌آید و بیکاری یکی از مسائل مهم این استان محسوب می‌شود.

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری با انتقاد از عملکرد مسئولان دولتی اظهار کرد: شهرهای خوزستان در حال نابودی است و متاسفانه دولت هم هیچ توجهی به ما ندارد و حتی بعضاً شاهد مهاجرت برخی افراد هم هستیم.

آیت‌الله احمدی شاهرودی  به سخنان حسن روحانی در ورزشگاه تختی استان خوزستان اشاره کرد و یادآور شد: رئیس‌جمهور در سفر خود به استان خوزستان برخی وعده‌ها را به مردم داد اما تاکنون هیچ خبری از آنها نشده است.

به گفته وی، مردم از این رفتارها و وعده‌های دولت دلزده شده‌اند و حتی بنده که یکی از مدافعان دولت بوده‌ام نیز نمی‌دانم چه پاسخی به مردم خوب استان بدهم.

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری اظهار کرد: متاسفانه وضعیت استان نامناسب است و هیچ رسیدگی از سوی دولت صورت نمی‌گیرد؛ حتی بنده از برخی وزرای دولت تقاضای ملاقات داشته‌ام اما این دیدارها میسر نمی‌شود.

آیت‌الله احمدی شاهرودی  با ابراز تاسف از برخورد صورت گرفته از سوی مسئولان دولتی تصریح کرد: من مدافع این دولت بوده‌ام و از حسن روحانی حمایت کرده‌ام اما برخی وزرا حتی یک وقت ملاقات هم به من نمی‌دهند.

وی در ادامه به برخی موضوعات زیست‌محیطی در استان خوزستان اشاره کرد و گفت: برخی برنامه‌‌ها در حوزه کاهش گرد و غبار اندیشیده شده که امیدواریم کیفیت هوای استان خوزستان روز به روز بهبود یابد.

با انتقال آب خوزستان مخالفم

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد: با انتقال آب استان خوزستان و کارون بدون کارهای کارشناسی و احیا شدن زمینهای استان مخالفم چرا که ابتدا زمینها و کشاورزی باید احیا شود و بعد از آن با نظر کارشناسی به دنبال انتقال آب باشند.

گفتنی است، عیسی کلانتری؛ رئیس سازمان محیط زیست  چندی قبل بدون هر گونه ارزیابی کارشناسی‌، نامه موافقت سازمان متبوعش با انتقال آب کارون را به معاون اول رئیس جمهور ارسال کرد که این عملکرد رئیس سازمان محیط زیست موجب انتقاد شدید نمایندگان استان خوزستان و جمع زیادی از مردم این استان قرار گرفت.

عیسی کلانتری در پاسخ به نماینده این استان در مجلس شورای اسلامی و چرایی عملکرد بدون کارشناسی خود در مقابل دوربین به‌صورت علنی صرفاً به این جمله بسنده کرد که: “به تو هیچ ربطی ندارد!”

 

فیلم پاسخ گستاخانه کلانتری به نماینده خوزستان در مجلس

 

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *