تشکیل کارگروه تبلیغ و ترویج فرهنگ وقف در شورای شهر تهران

 به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ در نشست اعضای شورای اسلامی شهر تهران، شمیرانات و شهر ری با مسئولان اداره کل اوقاف استان تهران، تصویب شد که سریال حاج حسین ملک به‌صورت مشارکتی ساخته شود.

در این جلسه که با حضور محسن هاشمی رفسنجانی؛ رئیس شورای اسلامی شهر تهران و محمد جواد حق‌شناس؛ رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران، شمیرانات و اسلام‌شهر و با حضور حجت‌الاسلام غلامرضا محمدزاده؛ مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان تهران در محل امامزاده صالح(ع) شمیران برگزار شد، علاوه بر تصویب تشکیل کارگروه تبلیغ و ترویج فرهنگ وقف در کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران به‌دبیری مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان اوقاف و امور خیریه، تصویب شد که برای تبلیغ فرهنگ وقف سریال زندگی حاج حسین ملک با مشارکت چند نهاد تولید شود.

پیشنهاد ساخت سریال واقف خیراندیش حاج حسین ملک از سوی محمد جواد حق‌شناس رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران، شمیرانات و اسلام‌شهر مطرح شد که با هدف ارزش صدقه جاریه در قالب وقف برای عموم، این سریال ساخته شود.

به‌اعتقاد رئیس کمیسیون اجتماعی و فرهنگی شورای شهر تهران تجربه ساخت سریال دکتر قریب، به‌عنوان یک نمونه مشابه، زمینه‌ساز تجربی مناسبی برای حرکت‌های این‌‌چنینی است.

حق‌شناس گفت: برای تولید این سریال، شورای شهر و شهرداری تهران آمادگی دارند با سازمان اوقاف و امور خیریه و نیز دیگر نهادها و سازمانهای مربوط و داوطلب، همکاری کنند.

حاج حسین ملک از چهره‌های اقتصادی بنام در چند دهه گذشته در خراسان بوده است. او ثروت عظیم خود را برای باقیات الصالحات، در مشهد و تهران و سایر نقاط کشور، در حوزه فرهنگ و بهداشت عمومی وقف کرد؛ مجموعه موزه و کتابخانه ملک در تهران، از موقوفات سرشناس حاج حسین ملک است.

انتهای پیام/*

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *