لزوم تلاش همگان برای ساماندهی هرچه بهتر زلزله زدگان

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ حجت‌الاسلام والمسلمین سید علی قاضی عسکر در مراسم تواصی بحق در جمع نمازگزاران سازمان حج و زیارت، با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری با سفر به مناطق زلزله زده دستورات لازم را برای جدیت بیشتر مسئولان در رسیدگی به زلزله زدگان صادر کردند، اظهار کرد: اینگونه حوادث تنها در کشور ما رخ نمی‌دهد بلکه هرچند سال یک بار شاهد وقوع زلزله در برخی کشورها و وقوع سیل در تعدادی از کشورهای دیگر هستیم. 

وی تصریح کرد: با فرهنگ سازی، نظارت بیشتر براحداث ساختمانها و استحکام بخشی به آنها می‌توان برای کاهش تلفات و خسارات ناشی از زلزله تدبیر و از آن پیشگیری کرد.

نماینده ولی فقیه در امور حج وزیارت  در ادامه آیه ۴ سوره بلد ” لَقَدْ خَلَقْنَا الْإِنْسانَ فی‏ کَبَد ” را یادآور شد و با اشاره به اینکه انسان در رنج آفریده شده است، به بیان امتحانات الهی برای برخی از پیامبران از جمله حضرت ابراهیم ، حضرت یحیی و حضرت موسی پرداخت.

حجت‌الاسلام والمسلمین قاضی عسکر گفت: انسان اگرعقلانی فکر کند درمی‌یابد که دنیا محل راحتی و آسایش نیست و زندگیها با نوعی رنج و سختی همراه است.

وی با اشاره به اینکه اسلام بر استفاده از مواهب دنیا  و دل نبستن به آن تاکید دارد، افزود: خداوند آسمان و زمین را مسخر انسان قرار داده و همه نعمتها را برای او آفریده است لیکن درعین حال وابستگی و دلبستگی به دنیا را نمی‌پذیرد.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت در ادامه با اشاره به اینکه از رسول خدا (ص) سوال شد که چرا از مرگ می‌ترسیم، فرمودند:  برای اینکه شما آخرتتان را خراب کردید و از یک جای آباد به سمت جای خراب می‌روید  اما کسانی که ایمان و عمل صالح دارند به عکس شما هستند چرا که از یک جای خراب به سمت جای آباد می‌روند بنابراین آنها خوشحال هستند و نگران نیستند.

حجت الاسلام والمسلمین قاضی عسکر با اشاره به اینکه قرآن تاکید دارد انسان هم باید دنیای خود  و هم آخرت خویش را آباد کند، گفت: اسلام به ما یاد داده است به دنیا دل نبندیم چرا که همه چیز دنیا فانی شدنی است.

وی افزود: اسلام به مسلمانان یاد داده تا صبور و قانع باشند و ازحریص بودن دوری کنند و دنیا را مزرعه آخرت و آخرت را در زندگی اصل قرار دهند.

سرپرست حجاج ایرانی با اشاره به اینکه ملت فداکار و با ایمان ایران اسلامی در روزهای گذشته ثابت کردند که در نوع دوستی ، خدمت به هموطنان و ایثارهمچنان در دنیا بی نظیرند و ما با تمام وجود از فداکاریها و کمکهای مردم به زلزله زدگان تقدیرو تشکر می‌کنیم ، گفت: نباید در مقابل تلاشهای مجموعه کشور، ارتش ، سپاه ، نهادها ، ارگانها و وزاتخانه‌های مختلف که برای کمک بسیج شده‌اند فضاسازی و تلخی صورت گیرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین قاضی عسکر افزود: در شرایطی که جمع کثیری بی خانمان شده‌اند فضاسازیهای سیاسی باید کنار گذاشته شود و همه کمک کنند تا  آلام آسیب دیدگان کاهش یابد؛ ملت ما نشان داده‌اند از این گونه آزمونها سربلند بیرون خواهند آمد.

وی با اشاره به اینکه ساختن سخت و خراب کردن آسان است، اضافه کرد: همانطور که اسلام گفته در برابر بلاها  باید صبور بود چرا که راهی جز این وجود ندارد.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت درپایان ابرازامیدواری کرد خداوند این ملت را که بدون کمک خارجی و با همدلی روی پای خود ایستاده است در پیاده کردن و تحقق اسلام ناب بیش از پیش موفق کند.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *