تازه ترین جزییات از خدماتی که به زائران اربعین ارایه شد

یوسف افضلی در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا درباره اقدامات انجام شده از سوی کمیته اسکان، تغذیه و مشارکتهای مردمی ستاد مرکزی اربعین برای زائران اربعین حسینی اظهار کرد: امسال جمعا یک هزار و ۶۲۸ موکب ایرانی پروانه دار ایرانی در ایام اربعین حسینی در ایران و عراق  احداث شده اند.

 وی ادامه داد: این موکبها در روزهای گذشته و از اغاز فرایند اعزامها، خدمات خود اعم از پذیرایی و اسکان را به زائران داده اند.

 معاون هماهنگی ستاد بازسازی عتبات عالیات با بیان اینکه موکبهای ایرانی در کنار موکبهای عراقی به فعالیت پرداختند، تصریح کرد: میزبان واقعی این مراسم مردم خوب عراق هستند و ما نیز در کنار انها خدمت رسانی می کنیم.

افضلی افزود: امسال ظرفیت خدمات رسانی را افزایش دادیم؛ ظرفیت تغذیه ۱۰۰ درصد و ظرفیت اسکان ۹۰درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشت.

وی توضیح داد:۵۰درصد موکبهای ما در عراق یعنی شهرهای نجف،کربلا ، کاظمین، سامرا و مسیر پیاده روی وجود داشت و ۵۰درصد دیگر در مرزهای کشورمان ایجاد شده بود.

معاون هماهنگی ستاد بازسازی عتبات عالیات تاکید کرد: امسال افزایش پخت غذا را داشتیم به گونه ای که روزانه ۲میلیون و۲۰۰هزار پرس پخت در روز انجام می گرفت که کاری بزرگ و ارزشمند است.

افضلی  با بیان اینکه خدمات تغذیه ای امسال به خوبی انجام شد و حتی در روزهای اتی نیز مورد توجه است ، گفت: دو سوم خدمات تغذیه در خاک عراق بود و مابقی در مرزها انجام شد که این برنامه ریزی ها در ساعات اتی و زمان بازگشت زایران نیز مورد توجه است.

وی بیشترین موکبها را متعلق به خوزستان، تهران و مرکزی دانست و گفت: از زحمات تک تک موکب داران همه استانها و خادمان دلسوز تشکر می کنیم.

معاون هماهنگی ستاد بازسازی عتبات عالیات درباره هزینه های موکبها نیز اعلام کرد: تقریبا همه هزینه های صورت گرفته از نذورات مردمی تامین شد و از همه مردم و عاشقان اهل بیت و دست اندرکاران این برنامه ریزی ها تشکر و قدردانی می کنیم.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *