اوقاف آماده پذیرایی تا آخرین گروه از زائران پاکستانی است

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ حجت‌الاسلام محمد قاسمی‌زاده درباره خدمت‌رسانی اداره‌کل اوقاف استان کرمان به زائران اربعین حسینی اظهار کرد: آماده پذیرایی تا آخرین گروه از زائران پاکستانی در کرمان هستیم.

وی نقش اوقاف در اربعین امسال را مورد اشاره قرار داد و گفت: امسال اداره‌کل اوقاف کرمان علاوه بر موکب در سیستان و بلوچستان، در مرز چذابه هم موکب دارد و به‌طور کلی اوقاف کرمان از سه جهت وارد کمک به زائران اربعین شده؛ بخش نخست از درآمد موقوفات متصرفی که خود اداره می کنیم؛ بخش دوم موقوفات دارای متولی است که شهرهای مختلف ورود کردند و از محل درآمدهای موقوفات روضه‌خوانی هزینه می‌کنند و بخش سوم امامزادگان شاخص و مهم استان از جمله موکب امامزاده محمد صالح انار، امامزاده سیدعلی سیرجان و امامزادگان بم و رفسنجان که در کربلا مستقر هستند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمان افزود: از موقوفات متصرفی در مرز چذابه نیز امکاناتی برای زائران فراهم کردیم که شامل حدود ۵ تُن حبوبات، ۵ تُن برنج ایرانی، روغن، خرما، آب معدنی به تعداد ۳ تریلی، ظروف یکبار مصرف، گوشت قرمز و مرغ است.

قاسمی‌زاده خاطرنشان کرد: جدای از اوقاف استان کرمان، اوقاف استان‌های اصفهان و یزد نیز در مرز چذابه به زائران خدمات دهی دارند.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *