انتقاد مسجدجامعی به نصب تبلیغات اقتصادی در مجاورت نمادهای عزاداری

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، احمد مسجدجامعی در جریان دوازدهمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران ضمن تبریک به مناسبت فرارسیدن روز حافظ اظهار کرد: علی رغم اینکه ما خیابانی به عنوان حافظ در تهران داریم اما نمادی از حافظ در این خیابان دیده نمی شود و پیشنهاد می‌شود طرحی برای این موضوع در دستور کار قرار بگیرد.

وی همچنین به نسب برخی بنرهای تبلیغاتی اقتصادی در مجاورت نمادهای عزاداری انتقاد کرد و گفت: متأسفانه شاهد این اتفاق نه در تهران بلکه در سایر شهرها نیز هستیم که امیدواریم موضوع مورد توجه و در نهایت مرتفع شود.

عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: به مناسبت روز تهران در هفته گذشته بازدیدی از عکاسی تهامی با سابقه ۹۰ ساله در خیابان بهارستان که سرمایه میراثی و تاریخی محسوب می‌شود داشتم که متأسفانه شاهد هستیم که این عکاسی بعد از ۴۰ روز و بعد از فوت تهامی تعطیل شده است.

مسجد جامعی بیان کرد: شهرداری تهران درباره عکاسی تعهداتی از قبل داشته و خواهش می‌شود در این زمینه پیگیری کنند و شرایط ادامه کار این عکاسی با قدمت ۹۰ ساله فراهم شود.

وی تصریح کرد: عمر عکاسی تهامی از پایتخت شهر تهران در قانون مشروطه ۲۰ سال کمتر است و آرشیوی از عکسهای قدیم تهران را دارد و یک عکاسی میراثی و تاریخی محسوب می‌شود.

عضو شورای شهر تهران گفت: می توان اقدامات بسیاری را در این عکاسی از جمله تبدیل‌کردن آن به کافه عکس انجام داد که امیدواریم این تعهدات از سوی شهرداری تهران انجام شود.

محسن هاشمی رفسنجانی پس از اظهارات احمد مسجدجامعی در خصوص روز حافظ، اظهار کرد: بنده بارها فال‌های بسیاری را از فال‌فروشان در سطح شهر تهران خریده‌ام و آن را به منزل خود برده‌ام.

وی تصریح کرد: این کار را همیشه انجام می‌دهم و حتی این فال‌ها را به جای گل به خانه می‌برم و این کار را نیز دوست دارم.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *