عملیات اطفای حریق هوایی در پارک ملی پابند + فیلم

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، آتش‌سوزی پارک ملی پابند که یکشنبه شب آغاز شده بود تا ساعاتی دیگر به طور کامل مهار خواهد شد.

مسلم آهنگری،‌فرمانده یگان حفاظت محیط زیست مازندران در گفت‌وگو با تسنیم، با بیان اینکه نیروهای یگان حفاظت به همراه یک بالگرد آب‌پاش در منطقه حضور دارند، سطح آتش سوزی را حدود یک هکتار از مساحت پارک ملی پابند اعلام کرده و می‌گوید: آتش‌سوزی در صخره‌های پارک و در مناطق صعب العبور رخ داده و با نقش موثر هلی‌کوپتر همچنان ادامه دارد.

وی ادامه می‌دهد: نیروهای یگان حفاظت توانسته‌اند با ایجاد آتش‌بر از گسترش آتش جلوگیری کنند و در حال  حاضر تنها کنده قطور درختان خشک در حال سوختن است که تا ساعاتی دیگر پس از رفع مشکل بسکت بالگرد به طور کامل مهار خواهد شد.

خلبان محمد مهدی نوری آل آقا ریس مرکز کنترل و پشتیبانی اطفا حریق هوایی کشور نیز با بیان اینکه بالگرد مجهز به بسکت اطفا حریق مرکز از ساعات اولیه آتش‌سوزی به منطقه اعزام شده و همچنان در پارک مستقر است به تسنیم می‌گوید: به دنبال نقص فنی ایجاد شده در بسکت اطفای حریق، یک بسکت دیگر تا ساعات آینده به منطقه خواهد رسید تا آتش، به طور کامل مهار شود.

بخشی از عملیات اطفای حریق در جنگلهای پارک ملی پابند را در ادامه مشاهده می‌کنید:

پارک ملی پابند که در سال ۱۳۸۳ به عنوان پارک ملی انتخاب شد با وسعتی معادل ۲۶۵۹۷ هکتار در جنوب شهرستان نکاء و بهشهر واقع شده و پوشش گیاهی آن را جنگل‌های طبیعی بکر و گونه‌های گیاهی منحصر به فرد علفی، بوته‌ای و درختچه ای تشکیل می‌دهد. پارک ملی پابند زیستگاه گونه‌های شاخص جانوری چون مرال و شوکا و پلنگ، خرس قهوه ای، گراز، شغال، روباه معمولی، تشی، سمور جنگلی، دارکوب، عقاب جنگلی، کبک و انواع سنگ چشم است.

 

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *