سوءاستفاده هنرمندنماها از شرایط فروش در نمایشگاه‌های صنایع دستی

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، نشست تخصصی نقد و بررسی با حضور هنرمندان و فعالان صنایع دستی عصر روز گذشته در اتاق جلسات معاونت صنایع دستی و هنرهای سنتی برگزار شد. در جلسه نشست نقد و بررسی با حضور هنرمندان و فعالان صنایع دستی عصر روش‌های ارائه نمایش و فروش محصولات صنایع دستی تولید کنندگان  محصولات صنایع دستی در رشته‌های مختلف مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در این نشست سید امیر حسینی که به عنوان نماینده هنرمندان و مورد تایید معاونت صنایع دستی و هنرهای سنتی برای ارتباط با این معاونت معرفی شد، گفت: در حال حاضر هنرمندان علاوه بر امکانات و شرایط موجود که برای وی در حوزه صنایع دستی فراهم شده است، خواهان ایجاد مراکز فروش بیشتر در مبادی شهرها و شهرستانها شدند.

وی افزود: هنرمندان با توجه به سوء استفاده برخی از هنرمند نماها در بهره برداری از شرایط فروش و حضور در نمایشگاه‌های محلی و استانی خواستار برنامه ریزی منسجم تر به گونه‌ای شدند که همه صنعت گران مورد تایید معاونت بدون استثناء از امکان حضور در نمایشگاههای محلی و استانی بهرمند شوند و این روند به صورت نوبت دهی به هنرمندان انجام شود.

حسینی همچنین اضافه کرد: نرم افزار زبردستان یکی از اقدامات خوب و بنیادین معاونت صنایع دستی در بحث ساماندهی هنرمندان، تولیدکنندگان و معرفی کارگاههای تولید صنایع دستی در کل کشور است که خوشبختانه روند بسیار خوبی را پیش رو دارد، در این راستا هنرمندان فعال صنایع دستی درخواست تسریع راه اندازی این نرم افراز در حوزه صنایع دستی شدند.

نماینده هنرمندان صنایع دستی در ادامه این نشست یادآور شد: با توجه به عدم همدلی و هماهنگی به وجود آمده میان هنرمندان و بهره کشی و ادعاهای شخصی برخی هنرمند نماها در حوزه صنایع دستی و تخریب سایر فعالان و مسئولان در این حوزه که نه تنها کمکی به این حوزه نمی‌کند بلکه بدنه تازه جان گرفته صنایع دستی را تضعیف می‌کند، خواستار رسیدگی و فراهم آمدن شرایط مساعد برای همه هنرمندان فعال صنایع دستی بطور یکسان در تمامی رویدادهای این حوزه شد.

حسینی عنوان کرد: در ادامه نیز جهت بحث و بررسی میان هنرمندان و مدیران سازمانی جلسات متعددی در سازمان میراث فرهنگی و عمارت کوشک با هماهنگی معاونت صنایع دستی کشور برگزار می‌شود و از تمام هنرمندان صنایع دستی دعوت بعمل می‌آید تا جهت همدلی و هماهنگی بیشتر و توسعه صنایع دستیدر این جلسات شرکت کنند.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *