بقاع متبرکه کشور میزبان عزاداران شهادت امام جعفر صادق(ع)

به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ حجت‌الاسلام والمسلمین سیدکاظم موسوی متقی درباره مهمترین ویژه‌برنامه‌های شهادت امام جعفر صادق(ع) در بقاع متبرکه و امامزادگان کشور، اظهار کرد: تقریباً ویژه‌برنامه‌های شهادت اهل بیت(ع) در بیشتر بقاع و امامزادگان کشور برگزار می‌شود.

وی به ابلاغیه رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه در زمینه پاسداشت و گرامیداشت ایام ولادت و شهادت اهل بیت(ع) اشاره کرد و افزود: با توجه به این ابلاغیه میان ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ بقعه متبرکه و امامزادگان کشور باید ویژه‌برنامه‌ای در شأن اهل بیت(ع)  برگزار شود؛ این برنامه‌های مهم هم در ایام شهادت امام جعفر صادق(ع) برگزار می‌شود.

مدیرکل فرهنگی سازمان اوقاف و امور خیریه تصریح کرد: ویژه‌برنامه شهادت امام جعفر صادق(ع) در شب شهادت و روز شهادت امام ششم شیعیان با حضور سخنرانان و مداحان در سراسر بقاع متبرکه و امامزادگان کشور برگزار می‌شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین موسوی متقی تصریح کرد: در برخی بقاع متبرکه در شب شهادت و روز شهادت دسته‌های عزاداری برپا می‌شود و به سینه‌زنی می‌پردازند؛ ضمناً این ویژه‌برنامه برای استان تهران در امامزاده صالح به‌صورت ویژه برگزار می‌شود.

وی تصریح کرد: در چند سال اخیر هیئتهای عزاداری در بقاع متبرکه و امامزادگان به عزاداری می‌پردازند و کاروان‌های عزا هم در برخی امامزادگان و بقاع متبرکه به راه می‌افتند.

مدیرکل فرهنگی سازمان اوقاف و امور خیریه خاطرنشان کرد: این کاروانهای عزاداری در روز شهادت امام جعفر صادق(ع) عزاداری خود را از ساعت ۱۰ صبح آغاز و برنامه را در بقاع متبرکه و امامزادگان ختم می‌کنند و سپس نماز جماعت برگزار شده و در برخی بقاع و امامزادگان سفره‌های اطعام و احسان با کمک خیّرین برپا می‌شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین موسوی متقی گفت: بقاع متبرکه و امامزادگان در کل کشور دارای مرکز فرهنگی و هیئت امنا بوده و مجری برنامه هستند و با توجه به ویژه‌برنامه‌های خاص برنامه‌ریزیهای لازم در این رابطه صورت می‌گیرد.

انتهای پیام/*

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *