یک میلیون خانوار ۱۲ بار آموزش امدادی می گیرند

به گزارش خبرنگار سلامت خبرگزاری تسنیم، سید حمید جمال‌الدینی در ادامه پرسش و پاسخ به سئوالات خبرنگاران در نخستین نشست خبری خود درباره طرح “خادم” اظهار داشت: در این طرح از هفته آینده پوشش ارائه آموزش به یک میلیون خانوار شروع می‌شود و این در حالی است که پایلوت آموزش ۲۵۰ هزار خانوار انجام شده است و از هفته آینده آموزش امداد و کمک‌های اولیه براساس ۱۵ شاخص به ۷۵۰ هزار خانوار ارائه خواهد شد که در مجموعه این طرح در مرحله نخست آموزش یک میلیون خانوار است.

سخنگوی جمعیت هلال احمر ادامه داد: در طرح “خادم” نیروهای آموزش هلال احمر بالغ بر ۱۲ بار برای آموزش کمک‌های اولیه و امدادی به درب منزل خانوارها مراجعه می‌کنند که در مجموع این آموزش‌ها برای هر خانوار یک میلیون ریال هزینه در بر خواهد داشت که هلال احمر در راستای آموزش همگانی متقبل می‌شود.

جمال‌الدینی تصریح کرد: هلال احمر با اجرایی طرح “خادم” درصدد است تا مرجعیت علمی آموزش کمک های اولیه و امدادی در کشور شود و حتی تجهیزات لازم امدادی خانواده ها نیز توسط هلال احمر تامین شود.

وی عنوان کرد: همچنین بنگاه های اقتصادی می توانند در چرخه آموزش مردم در حوزه آموزش های همگانی ورود کنند که هم به سود آنان در حوزه اقتصادی خواهد بود و هم حوزه مسئولیت اجتماعی آنان با محوریت هلال احمر افزایش می یابد.

جمال‌الدینی درباره اولویت های هلال احمر در سال ۹۶ نیز توضیح داد: مجوز استخدام ها از ۷۰۰ اندی با اولویت استانهای محروم بود، همچنین مانورهای بهداشت و درمان در استانهای محروم بوده است، همچنین تکمیل انبارهای در مناطق محروم کشور اولویت خواهد داشت.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *