کشف محموله ۲ تنی کوکائین به ارزش ۶۰ میلیون دلار+عکس

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، پلیس آرژانتین دو تن کوکائین را در بندر شهر «بایا بلانکا»(Bahia Blanca) در استان بوینس آیرس کشف و ۱۵ نفر را در این رابطه دستگیر کرده است.

بر اساس گزارش رویترز، رسانه‌های محلی این کشور گزارش دادند پس از یک تحقیق ۳ ماهه، این محموله مواد مخدر را که در کوئل‌های فولادی داخل یک انبار در یک مجتمع صنعتی پنهان شده بود کشف کردند.

این محموله مواد مخدر، بزرگترین محموله کشف‌شده در تاریخ آرژانتین است و برآورد شده است که ارزش آن حدود ۶۰ میلیون دلار تخمین زده می‌شود.

در این عملیات ۱۵ نفر از جمله یک زن دستگیر شدند؛ در میان بازداشت‌شدگان چهار مکزیکی نیز دیده می‌شوند که عضو یک گروه بیرحم قاچاق مواد مخدر در ایالت میشیوکان مکزیک هستند.

طبق این گزارش، مواد مخدر قرار بود از شیلی به آرژانتین عبور داده شوند که در این انبار کشف شدند.

نخستین  یورش پلیس در استان مندوزا انجام شد که پلیس توانست ۵۰۰ کیلو کوکائین را در یک انبار همراه با پول نقد، وسایل نقلیه و سلاح کشف کند.

آرژانتین همیشه از خشونت‌های مواد مخدر در کلمبیا و مکزیک اجتناب کرده است اما اکنون پنجمین نقطه قاچاق کوکائین در مسیر اروپا و آسیا است.

به گفته سازمان ملل ” آرژانتین کوکاوین تولید نمی‌کند، اما کوکائین از بولیوی، پرو و ​​کلمبیا از مرزهای این کشور عبور می‌کند.”

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *